eKomplex - spotřebitelský systém konsolidace služeb

Kalkulátor poptávky

Jak rychle spočítat reálnou cenu poptávky


 

 

Nabízíme Vám zasílání poptávek za provizi. Jak ale poznat, že se Vám nákup poptávek za tuto provizi vyplatí ? Ukážeme Vám, že na tom není nic těžkého - stačí trocha matematiky ze základní školy a selského rozumu. Jedná se o součin 3 proměnných ...

  1. Nejprve si zhruba spočítejte, jaký hrubý zisk realizujete na jedné Vaší uskutečněné zakázce. Nějaký odhad byste jako podnikatel měl mít. Dejme tomu, že na Vaší průměrné zakázce dosahujete zisku 10.000 Kč. Hrubý zisk na zakázce = 10.000 Kč
  2. Nyní si položte otázku : Když najdu někoho schopného, kdo mi bude dodávat zakázky, jakou část ze zisku na těchto nových zakázkách jsem ochoten mu dát jako provizi ? Nedám-li mu dostatečně velkou provizi, bude tento schopný obchodník pracovat pro někoho jiného a mně zakázek ubyde, když je získá moje konkurence ... Když mu nabídnu moc, pak pro mne to co mi zbude nebude dostatečně zajímavé a raději se bez těchto nových zakázek obejdu ... Dejme tomu, že jste došli k závěru, že jste ochoten dát mu provizi 10% ze zisku na každé jím dodané nové zakázce. To je zcela jistě únosná část za zakázky, které byste bez obchodníka nezískal. Provize obchodníkovi = 0,10 .
  3. Nyní tedy již víme, že když na průměrné zakázce realizujeme zisk 10.000 Kč a 10% chceme dát na provize obchodníkovi za to že nám takové zakázky sežene, počítáme pro provizi s částkou 1.000 Kč za dodanou zakázku.
  4. No jo, ale ne každá došlá poptávka se nakonec promění  zakázku. Přece nebudete platit za poptávky, z nichž nakonec nemáte žádný zisk... Správně. Jenže bez těchto jalových poptávek nepřijdou ani ty, na nichž vyděláte. Takže uvažujme jinak - statisticky zjistíme, že 20% obchodníkem dodaných poptávek se nakonec proměnilo na zakázku. Podíl realizovaných poptávek = 0,20 .
  5. A nyní již máme pohromadě vše co potřebujeme znát k výpočtu ceny poptávky. Výpočet je jednoduchý 

Vzorec výpočtu ceny poptávky :

Cena poptávky = (prům.zisk na zakázce) x (provize obchodníkovi) x (podíl realizovaných poptávek)    

V našem případě je tedy Cena poptávky = 10.000 x 0,10 x 0,20 = 200 Kč

Výsledek úvahy : Abychom získali nové zakázky s průměrným ziskem 10.000 Kč, musíme obchodníkovi zaplatit 200 Kč za každou jím dodanou poptávku (bez ohledu na to, zda se z ní nakonec stane zakázka či nikoli).

  • Nabídneme-li obchodníkovi více, zvyšujeme naše náklady na zakázku, naproti tomu snižujeme riziko, že obchodník přejde ke konkurenci, která možná předloží obchodníkovi lepší nabídku.
  • Nabídneme-li obchodníkovi méně, pravděpodobně zvolí cestu ke konkurenci a my na těchto zakázkách nejen nevyděláme, ale navíc posílíme jinou konkurenční firmu v našem regionu.

Nyní již víte, jak lze spočítat cenu poptávky a je na Vás, jaké čísla si do vzorce dosadíte. Možná si nakonec řeknete :"Tolik jim za to nedám" a požádáte o zrušení zasílání poptávek . Samozřejmě na to máte právo - jedná se o Vaše peníze.  Jenže bez poptávek nejsou zakázky a bez zakázek řemeslník svoje peníze také nevydělá  ... a někdo zakázky shánět musí.

Zkuste tedy popřemýšlet, zda náklady na profesionálně zajištěný marketing, které byste vynakládal ne za reklamu, ale za konkrétní pro Vás užitečné výsledky, nejsou nakonec výrazně nižší než například mzda Vašeho obchodníka - zaměstnance.

 


 

Počítejte, zkoušejte, rozhodujte se ... ale ne dlouho

V prvních týdnech od nás obdržíte několik poptávek zdarma. Je to tak právě proto, abyste si mohli sami udělat představu (anebo lépe : spočítat si), kolik peněz vyděláte na průměrné námi dodané zakázce a kolik procent dodaných poptávek se skutečně promění na zakázku.  

Takto máte možnost dosadit do výše uvedeného vzorečku poměrně přesná čísla založená na skutečnosti.

Až si budete jistí, jakou cenu pro Vás má každá námi dodaná poptávka, rozhodněte se.

Nezapomeňte, že smlouvu o výhradních dodávkách poptávek ve Vašem regionu uzavřeme s tím partnerem, který požadavek k uzavření smlouvy odešle jako první .


 

print

Doporučujeme

 Máte v plánu obnovit vzhled Vaší podlahy ? Renovace podlah, pokládky podlah a další podlahářské práce související s obnovou Vaší podlahy provádí naše podlahářství, jejichž zastoupení naleznete ve všech regionech České a Slovenské republiky. Naši podlaháři zanechají ve Vaší domácnosti či firmě podlahu, za kterou se nebudete stydět před známými či Vašimi zákazníky. Vybrat si můžete plovoucí podlahy, linoleum, přírodní linoleum marmoleum, dřevěné podlahy nebo laminátové podlahy. Při výběru nové podlahy Vám pomůže náš katalog podlah. Zároveň nabízíme malířské a natěračské služby. Naši natěrači a malíři pokojů kvalitně vymalují interiér kdekoli v ČR a SR, případně namontují sádrokartonové příčky. Sádrokarton je kvalitní materiál, kterým lze vystavět nový interiér prakticky přes noc. Naši malíři a natěrači nakonec provedou kvalitní nátěry a vymalování hotového interiéru.

|